مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» استفاده از روروک برای کودک

استفاده از روروک برای کودک

ویژگی های رشدی نوزادان در همه آنها متفاوت است. ساختار ژنتیکی و عوامل محیطی در رشد نوزاد بسیار موثر است. حرکات حرکتی و عضلات بسته به این عوامل رشد خواهند کرد. به طور متوسط، کودکان نوپا بین ۱۲ تا ۱۸ ماهگی شروع به راه رفتن می کنند. برخی از نوزادان می توانند قبل از ۱۲ ماهگی یا بعد از آن راه بروند. بنابراین، آیا باید در این فرآیند از روروئک استفاده کنیم؟ اگرچه روروئک با مدرن سازی دیگر ابزاری ارجح نیست، اما ممکن است هنوز مادرانی باشند که بخواهند از آن استفاده کنند و کنجکاو باشند. بنابراین، آیا استفاده از روروئک برای نوزادان مضر است؟

روروئک چیست؟

روروئک نوزاد که در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفت امروزه استفاده از آن را بسیار کاهش داده است. این ابزاری است که به‌منظور آن استفاده می‌شود که نوزادان در هنگام نزدیک شدن به سن راه رفتن بتوانند به راحتی حرکات راه رفتن خود را انجام دهند. به لطف چرخ های آن، کودک این توانایی را دارد که در حین برداشتن یک قدم، خود را به پیش ببرد. روروئک هایی که استفاده از آنها مخصوصاً پس از ۶ ماهگی نوزادان توصیه می شود، به لطف اسباب بازی های کوچک صداساز روی آنها توجه کودک را به خود جلب می کند و به او کمک می کند تا بدون حوصله از محصول استفاده کند.


آیا استفاده از روروک برای کودکان ضرر دارد؟

معمولا استفاده از روروک برای کودکان در هیچ زمانی توصیه نمیشود.هنگامی که کودک از روروک استفاده می کند به دلیل این که نمی تواند پاهایش را نگاه کند دیرتر به راه می افتد و روند تکامل حرکتی کودک را به تاخیر می اندازد. ما نباید در تکامل طبیعی کودک دخالت کنیم مگر در مواردی مثل بیماری کودک تا زمانی که ستون مهره هایش تکامل پیدا نکرده نمیتواند بایستد.

نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان مطلب مرتبط نکاتی در مورد شروع باغبانی در آپارتمان

در نوزادی که از روروئک استفاده می کند، این حرکات مهار می شوند. در نتیجه حرکت بیشتر انگشتان او نمی تواند عملکرد راه رفتن خود را انجام دهد و باعث اختلال در راه رفتن می شود.

زمانی که ستون مهره های کودک تکامل پیدا کند کودک خودش سعی در ایستادن میکند اگر با استفاده از روروک کودک را زودتر از تکامل یافتن ستون مهره هایش مجبور به ایستادن کنیم اینکار سبب کمردردهای زودرس میانسالی کودک میشود.

می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند لغزش کمر، لغزش باسن و رانش به داخل شود.

همه ی متخصصان کودک روروک را تایید نمیکند چون ممکن است باعث خطرات احتمالي مثل پرت شدن يا سقوط از بلندي ‌يا گير كردن به فرش و افتادن رورو‌ك و رفتن شيرخوار به فضاهاي پرخطر مثل آشپزخانه شود و موجب میشود که شیرخوار به آن وابسته شده و از کارایی خود استفاده نکند.


راهکارهایی برای راه افتادن کودکان

برای این که کودک راه بیفتد باید برای او انگیزه ایجاد کنیم، یکی از راه هایی که می توانیم برای کودک انگیزه ایجاد کنیم قرار دادن اسباب بازی در دور از دسترس کودک است تا او را تشویق به برداشتن آن کنیم.

می توانید با حرکات جهشی سبک و خم شدن پا به کودک خود راه رفتن را آموزش دهید.

از کفش های خانگی یا کفش های معمولی در خانه استفاده نکنید. پوشیدن کفش برای کوچولوی شما که به راحتی در خانه راه می رود، بر رشد پا تأثیر منفی می گذارد.

هنگامی که ایستاده اند با جملات مثبت و لحن صدا پاسخ دهید. با کف زدن در اولین قدم ها بدون اینکه اعتماد به نفس آنها را بشکنید، حرکات تشویقی انجام دهید.

سعی نکنید کودک خود را که نمی خواهد راه برود مجبور به ایستادن کنید.


روش دیگر این است که والدین کمی دورتر به صورت نیم خیز بایستند و آغوش شان را برای کودک باز کنند تا کودک خودش را به آن ها برساند، والدین باید حوصله داشته باشند تا زمان راه رفتن کودک برسد.


استفاده از واکر به جای روروئک 

به جای استفاده از روروک، سعی کنید از واکر در مرحله اول استفاده کنید. امروزه واکر جایگزین روروئک شده است وسیله ای بسیار مفید و سالم است. این تاثیر منفی بر رشد راه رفتن و رشد عضلات نوزاد شما ندارد.


هنگام انتخاب خرید واکر چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

نباید از مواد مضر شیمنیایی تولید شوند

مضر، عدم استفاده از مواد رنگی و قابل پاک شدن.

گوشه های محصول نباید سخت و صدمه دهنده باشه

رنگ ها و بازی های رنگی برای کمک به تشخیص رنگ ها تمریناتی که توجه شما را جلب می کند و به رشد حرکتی کمک می کند


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده